Fokozhatjuk a szárazságtűrést, ha néhány tanácsot betartunk:
1. Ne nyírjuk túl rövidre a gyepet (min. 4-5 cm). Száraz időben hagyjuk valamivel hosszabbra nőni.
2. Rendszeresen végezzünk tápanyag-utánpótlást. Évente legalább egyszer juttassunk ki foszfortartalmú műtrágyát a gyökérzet erősödése végett.
3. A tömődött gyepet tavasszal levegőztessük , majd szórjunk ki földkeveréket.
4. Távolítsuk el az elhalt fűmaradványokat!
5. A hervadás első jeleit észlelve azonnal öntözzünk!
A telepítés optimális időpontja: Kora ősz és tavasz közepe.
Az őszi időszak azért kedvezőbb, mert a gyomok ilyenkor kevésbé aktívak és a talaj hőmérséklete és nedvességtartalma hosszabb időn át marad egyenletes.
Megelőző gyomtalanítás: A talajelőkészítés után három hétig hagyjuk parlagon a területet, amíg előbújnak a gyomok. Ezek azok a gyommagok, melyek a talaj átforgatása közben kerültek a talajfelszín közelébe. Miután megfelelő kerti szerszámmal kiirtottuk a gyomokat, gereblyézzük ki a talajból, de csak óvatosan, hogy közben ne hozzunk a felszínre újabb gyommagokat.
Vetés: Jól előkészített, kellően megülepedett, gyommentes, aprómorzsás, tápanyagban gazdag, megfelelő nedvességű talajba. A fűmagvakat egyenletes szórással kell kijuttatni szélcsendes időben, majd 0,5-1 cm mélyre gereblyével a felső rétegbe kell dolgozni. Vetés után lényeges a talaj megfelelő mértékű tömörítése.
Ápolás: Ha a vetést követő 1-2 napon belül nem esik eső, finom vízpermettel gyakran öntözzük úgy, hogy a föld 3-5 cm mélyen állandóan nyirkos legyen.
A kelés időszakában a talajt ne hagyjuk kiszáradni!
Mondja el véleményét!
Hozzászólás írásához kérjük jelentkezzen be!